Zdrowie w szklance – sok z kiszonych buraków i kapusty

Szukasz soku z kapusty? Wejdź na superbutelki.pl.

Produkty fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan ponownie powróciły do menu Polaków. Do kapusty i buraków dołączają również inne, przedtem mniej popularne warzywa oraz owoce. Kiedy mówimy o leczniczych atutach żywności poddanej fermentacji nie sposób pominąć również napojów takich jak kombucza, maślanka czy rozmaitego typu zakwasy i soki z kiszonych jarzyn. Przede wszystkim te ostatnie zasługują na zainteresowanie – pomagają prosto i szybko wprowadzić do naszego ciała składniki potrzebne dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Jakie witaminy zawiera sok z kiszonej kapusty i buraków?

Sok z kiszonej kapusty to napój zawierający multum substancji mających korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Najważniejszym składnikiem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za fermentację. Sok z kapusty, buraków czy pozostałych kwaszonek to też skarbnica witamin. Godna uwagi jest przede wszystkim duża zawartość witaminy C – już 150 ml tych soków zawiera jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się również pić z uwagi na zawartość witamin z grupy B, witaminy K i P, a także duże stężenie soli mineralnych.

Z jakiego powodu trzeba pić sok z kiszonych buraków?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z uwagi na obecność bakterii fermentacji mlekowej dobroczynnie oddziałuje na nasz układ odpornościowy oraz pracę jelit. Na dodatek liczne witaminy usprawniają funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają objawy cukrzycy, szkorbutu i depresji, a także pomagają poradzić sobie z przemęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kiszonki powinny ponadto sięgnąć osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak przykładowo refluks lub wrzody dwunastnicy. Pobudzają one też apetyt i stanowią tarcze ochronną podczas kuracji antybiotykami i pobudzają apetyt.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]