Zabezpiecz powierzchnie drewniane środkami do ochrony drewna

Chcesz kupić środki do pielęgnacji podłóg drewnianych? Sprawdź https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html

Środki do ochrony drewna to preparaty wykorzystywane zarówno do mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny warto zabezpieczyć nimi drewniane meble?

Zastosowanie środków do pielęgnacji drewna

Drewno jest materiałem tworzącym w pomieszczeniu przytulną atmosferę. To surowiec często wykorzystywany do wyrobu elementów wykończeniowych (balustrady, podłogi, okładziny na schody) i mebli. Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna zabezpieczają surowy materiał przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych – deszczu czy promieniowania słonecznego, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonej kondycji przez wiele lat. Znakomite rezultaty gwarantuje woskowanie i olejowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności umożliwiają osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych oraz mebli

Znajdujące się w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Konserwuje się nimi huśtawki, meble ogrodowe, deskę tarasową, a także wiele innych elementów. Z kolei preparaty używane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im wspaniały połysk, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Perfekcyjnie zestawione składniki znajdujące się w impregnatach powodują, iż parkiet jest w wyższym stopniu wytrzymały na zużycie i zniszczenia. Warto niemniej jednak pamiętać, że drewniane parkiety należy pielęgnować w stosowny sposób – myć przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]