Wyposażenie każdej mamy – aspirator do nosa

Katar u małych dzieci to dość częsta, lecz uciążliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie mogą spokojnie spać ani jeść, gdy doskwiera im zalegający katarek. Gruszka lub aspirator do nosa pomogą zwalczyć chorobę.

Aspirator do nosa – czy odciąganie kataru jest bardzo ważne?

Gromadzący się katar może prowadzić do komplikacji, a po zakażeniu bakteryjnym może przekształcić się w poważniejszą chorobę. Nieusunięta wydzielina spływa po ściance gardła podrażniając je. Żółtozielony, bakteryjny katar jest zagrożeniem dla oskrzeli, a nawet płuc.

Jak usuwać wydzielinę Gruszka czy aspirator do nosa?

Istnieje kilka urządzeń, które pomogą naszej pociesze pozbyć się zalegającego kataru. Możemy użyć z tradycyjnej gruszki, wkładanej do otworu nosowego, którą następnie uciskamy. Wytworzone podciśnienie zasysa katar do gruszki. Innym sposobem jest odciągacz na wdech rodzica. Aktualnie bardzo popularny jest natomiast skuteczny i bezpieczny aspirator do odkurzacza.

Odciągacz do nosa podłączany do odkurzacza

To rozwiązanie może wywoływać zdziwienie u większości rodziców. Tymczasem jest to o wiele skuteczniejsza metoda niż ustny aspirator czy gruszka, a wszystko z powodu zastosowania jednostajnej siły ssącej. Jeden z najbardziej znanych modeli, aspirator Katarek, pasuje do prawie wszystkich odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Warto pamiętać, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne aspiratory, powinien być stosowany dopiero po rozrzedzeniu wydzieliny roztworem soli 0,9%. Po odciągnięciu kataru powinniśmy zatroszczyć się o nawilżenie błony śluzowej nosa dziecka uszkodzonej przez wydzielinę . Katarek do odkurzacza występuje w 3 wariantach: Aspirator do nosa Katarek Standard (koszt ok: 45 zł), Plus (55 zł) i Complete (60 zł).