Wykorzystanie tablic korkowych

Tablica korkowa – niby zupełnie pospolita rzecz, a może pełnić wiele ciekawych funkcji. Różnorodność wykonania i rozmiary tablic korkowych sprawiają, że sprawdzają się one zarówno do dekoracji pokoju, jak i są stosowane w biurach i placównach oświaty.

Jak najczęściej stosujemy tablice korkowe?

Przeważnie napotykamy tablice korkowe na korytarzach przedszkoli i szkół. Przypinane są na nich artykuły z gazet o sukcesach uczniów i placówki, istotne informacje o organizowanych wydarzeniach (studniówkach, konkursach, olimpiadach lub wywiadówkach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy terminach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to też idealne rozwiązanie dla uczniów z zacięciem dziennikarskim. Pod okiem pedagoga dzieci mogą przygotowywać artykuły na ciekawe dla nich ich tematy, wyszukiwać ciekawostki naukowe czy komentować wydarzenia w formie satyrycznych komiksów, tworząc comiesięczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można prezentować na głównym korytarzu szkoły, tak by był widoczny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można urządzić ekspozycję rysunków czy laurek przygotowanych przez dzieci na różne okazje – maluchy będą lepiej czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach można użyć tablicę korkową jako dodatkowy biuletyn informacyjny, gdyż w potopie maili nie każdy odczyta wszystkie wiadomości. Warto jednak pamiętać, by tablica była zawieszona w często uczęszczanym miejscu, np. przy kuchni biurowej albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablice korkowe – przydadzą w domu

Do wszystkich powyższych przykładów najlepsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o wymiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeżeli jednak chcemy użyć tego typu tablice w domu, warto skupić się na rozmiarach nie większych niż 90×60. Tablice korkowe produkowane są w ramach drewnianych, aluminiowych czy też z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego występują w wielu kolorach (niebieski, jasny i ciemny fiolet, różowy, kremowy), a listwy MDF są przeważnie białe, czarne, srebrne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, zatem każdy znajdzie tablicę, która będzie pasowała do wystroju wnętrza. Jak można zastosować tablicę korkową w mieszkaniu? Można na niej zawiesić nagrody zdobyte w turniejach, kartki przysłane przez znajomych z wakacyjnych wojaży lub wisiorki i bransoletki, zamiast trzymać je splątane w pojemniczku biżuterię. A pasjonaci podróży mogą przypiąć do niej mapę świata, aby zaznaczać pinezkami odwiedzone już miasta lub kraje.