Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Znajdź shuttersy.

Projektując wystrój wnętrza, z reguły nie przeznacza się wiele czasu na okna. W większości wypadków decyzja pada na tradycyjne aranżacje, to znaczy firany i zasłony, które czasem zestawiane są z roletami. Jednak jest jeszcze inne mniej znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Z czego wykonywane są okiennice wewnętrzne shutters

Główną cechą shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych ruszają się, a więc można łatwo je ustawić pod dowolnym kątem, w zależności od potrzeb domowników. Wytwarza się je z płyt MDF, z drewna, jak również PCV. Okiennice wewnętrzne shutters instaluje się przede wszystkim na oknach, jednakże bardzo dobrze sprawdzą się też na drzwiach i w szafach. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w europejskim budownictwie spotyka się w dalszym ciągu sporadycznie, ale każdy z nas zapewne w kinie lub na ekranie telewizora, ponieważ tego rodzaju okiennice są często używane na obszarach z gorącym klimatem, a więc w Australii czy Afryce Południowej.

Shuttersy nadają pomieszczeniom niezmiernie luksusowy wygląd

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters znakomicie się prezentują, mają one również zastosowanie. Za ich pomocą można regulować wykorzystanie energii słonecznej: latem hamować nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – zapobiegać ucieczce ciepła. Shuttersy bardzo dobrze komponują się z wieloma stylami wnętrz i można umieścić je na zdecydowanej większości okien. Wykonuje i instaluje się je na zlecenie, co powoduje, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom niezwykle elegancki wygląd, a więc podwyższają wartość posesji. Należy także zaznaczyć, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawiane bez użycia żyłek, co posiadacze psów i kotów lub rodzice dzieci, które przerwać zwisające łańcuszki, uznają z pewnością za kolejny plus.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]