W jakich wnętrzach sprawdzą się rolety okienne dzień i noc?

Rolety dzień i noc to jeden z uwielbianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla osób, które pragną kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Jest to też fantastyczny sposób na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do pokoju dziecka, sypialni albo gabinetu, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Rolety dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – standardowym, mini lub na wymiar.

Roleta dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasków o różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tym samym kolorze, a różnych odcieniach, to kolejna propozycja na aranżację i ożywienie Twojego wnętrza.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Odpowiednio dopasowany kolor stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc zagwarantuje średni poziom zaciemnienia, więc trafionym pomysłem jest zamontować ją w salonie i innych pomieszczeniach, w których nie chcemy nadmiaru światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może przeszkadzać w spaniu lub odpoczynku, jest jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, która umożliwi Ci regulowanie zaciemnienia lub natężenia światła , przykładowo, podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc pasują także do każdego nowoczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią także rolę dekoracyjną. Nowoczesne wzornictwo i bogata kolorystyka powodują, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Reasumując: po rolety dzień noc sięgnij, jeśli chcesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.