Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Znajdź toczek do jazdy konnej na horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportowych, gdzie ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi sporą prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia podatna jest szczególnie głowa dżokeja, która bezwzględnie powinna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jazdy konnej można nabyć dwa rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co lepsze?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest zwykle wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednakże tak solidnej protekcji jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, stosowany przez wyczynowych sportowców, który posiada atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejszą kwestią przy zakupie kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać odpowiednie atesty, a także umożliwiać regulację swojego rozmiaru bądź być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask do jazdy konnej nie warto także iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej miejscowości nie dostaniemy pasującego nam modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]