Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

Dowiedz się, gdzie kupić sztylpy skórzane

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą cholewą do kolan. I choć rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują około kilku tysięcy złotych. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie buta. Tych wad nie mają na szczęście czapsy i sztylpy.

Główne cechy czapsów i sztylp

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają jedynie łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie, zaś drugie – kończą się dopiero na pachwinie, gwarantując ochronę dla nogi na całej długości. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych surowców. W sprzedaży głównie znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty cechuje znacznie niższa cena. Są zatem polecane jeźdźcom z okrojonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Szeroki wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią więc też jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]