Środki odkażające – pozbądź się bakterii i wirusów

Zobacz, gdzie kupić środki dezynfekcyjne.

Profesjonalne środki do dezynfekcji powierzchni pozwalają utrzymać czystość różnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i jak działają? Kiedy warto się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – działanie i ich zawartość

Spotykane na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu dekontaminację oraz mycie narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników mogących transferować zakażenia krzyżowe lub działać negatywnie na organizm człowieka. Specjalistyczne preparaty są wzbogacone o składniki usuwające drobnoustroje oraz bakterie. W składzie środków antyseptycznych zazwyczaj znajdziemy czterorzędowe związki amonowe, chlor, aldehydy, alkohol, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, jak również mnóstwo innych komponentów. Do często stosowanych środków należą płyny w sprayu, żele, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych) oraz chusteczki do dezynfekcji.

Przeznaczenie środków dezynfekujących

Środki antyseptyczne wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – w placówkach medycznych, gastronomicznych, laboratoriach czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania blatów, toalet, urządzeń sanitarnych, podłóg, znajdują też zastosowanie przy czyszczeniu blenderów, krajalnic, sztućców, maszynek do mięsa oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dobranie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność w szczególności w przypadku nawierzchni ceramicznych – pisuarów, umywalek czy muszli klozetowych.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]