Środki do dezynfekcji rąk – higiena w domu i pracy

Jeśli chcesz kupić mydło antybakteryjne, powinieneś odwiedzić tę stronę

Nawet do pięciu milionów komórek drobnoustrojów może bytować na jednym centymetrze kwadratowym skóry rąk. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach roznoszą się wirusy, bakterie oraz pasożyty, które powodują poważne schorzenia. Z tej przyczyny mycie rąk jest absolutnie nieodzowne. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90 procent bakterii. Zazwyczaj to satysfakcjonujący rezultat, jakkolwiek w licznych przypadkach niezbędne będzie użycie o wiele efektywniejszych środków.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest używane

Mydło antybakteryjne znajduje zastosowanie w różnych sferach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach medycznych – szpitalach, przychodniach i gabinetach dentystycznych. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą klientów i żyjącymi na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać również pracownicy przemyśle gastronomicznym – szczególnie po przyrządzaniu dań z jajek, mięsa (głównie drobiowego) czy mleka, ponieważ te produkty spożywcze, gdy są surowe, często zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje środków do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym preparatem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie wzbogacone o związki niszczące komórki drobnoustrojów – zazwyczaj jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają także postać żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, mieszczących się w kieszeni albo torebce, lub dużych, przeznaczonych do stosowania w dozownikach ściennych, nierzadko przystosowanych do uruchamiania łokciem bądź wyposażonych w fotokomórkę.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]