Rolety rzymskie, zaciemniające i na wymiar – dobierz rolety do każdego pomieszczenia

Odmiennie od mieszkańców Skandynawii, w Polsce przywykliśmy do przesłaniania okien. Tak chronimy naszą prywatność, lecz również pomaga to decydować o ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczeń. Tradycyjnie do zasłaniania okien używamy zasłon i firanek, jednak w ostatnich kilkunastu latach wybieramy rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie rolety wewnętrzne znajdziemy w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy bogaty wybór różnych rodzajów rolet: rzymskich, zaciemniających, okiennych czy ściennych. W większości z nich dostaniemy też wszelkie potrzebne dodatki, tj. kółka z żabkami, rozety, karnisze metalowe oraz wsporniki sufitowe i ścienne. W jednym sklepie będziemy mogli złożyć pełen zestaw niezbędny do założenia rolet. Natomiast to, które rolety będą nam odpowiadać, będzie zależne od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, żeby kupować z głową. Na przykład, rolety rzymskie ładnie wyglądają na niewielkich oknach, ale nie nadają się dla alergików. Na roletach rzymskich łatwo osiadają drobinki kurzu, gdyż wykonywane są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do pokoju posłużą rolety dzień i noc. Sprawdzą się w większości pomieszczeń: w biurze, salonie, pokoju dziecięcym, a nawet w łazience. Te rolety posiadają naprzemienny splot wstęg zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ważne, regulacja ma miejsce bez potrzeby podnoszenia i opuszczania rolet! Natomiast popularne rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z tworzywa, które nie przepuszcza światła. Rolety zaciemniające sprawdzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – na co zwracać uwagę

Nasze okna nie zawsze mają standardowe wymiary i zdarzyć się może, że rolety o wymiarach oferowanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, aby dobrze obliczyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dopasowane rolety nie spełnią swojej funkcji, poza tym będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli zatem brak nam doświadczenia albo nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, wezwijmy na pomoc fachowca.