środki do czyszczenia elewacji, środki do mycia elewacji

Preparat do usuwania farby olejnej – zastosowanie

W ostatnim czasie problem wandalizmów na ścianach budynków i murach znacznie się nasilił. Z reguły przybierają one formę napisów namalowanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest żadna, na dodatek często napisy te zawierają treści rasistowskie lub wulgarne. Nie dziwi zatem, że administratorzy lub właściciele budynków robią co w ich mocy, by pozbyć się ich z murów. W tym celu przeważnie decydują się na powtórne pomalowanie ściany – to jednakże pochłania mnóstwo pracy i jest dość kosztowne. Alternatywą dla przemalowania jest wykorzystanie środka do czyszczenia elewacji.

Jak działa preparat do mycia elewacji?

Działanie tychże preparatów bazuje na czynnikach aktywnych rozpuszczających komponenty najpopularniejszych farb – przede wszystkim rozmaitego rodzaju żywice. Ich specyficzny skład sprawia, iż preparaty tego typu pozwalają na mycie nawet bardzo porowatych elewacji. Dobre preparaty do usuwania farb nie zawierają rozpuszczalników (m.in. toluenu), które są szkodliwe dla otoczenia oraz ludzi. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na naniesieniu go na elewację obiektu – w tym celu trzeba użyć wałka bądź dużego pędzla. Po 60 minutach preparat należy zmyć myjką ciśnieniową bądź wypłukać wodą.

Dla kogo środki do mycia elewacji?

Środki do czyszczenia elewacji powinny znaleźć się w wyposażeniu wszystkich ekip czyszczących, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, bo to przede wszystkim elewacje nieogrodzonych budynków są narażone na ataki wandali. Niewielkie opakowanie środka przyda się również właścicielom firm, domów jednorodzinnych czy sklepów. Zakup preparatu do usuwania farby olejnej to w obliczu konieczności pomalowania ścian po raz kolejny znaczna oszczędność – zarówno jeśli idzie o czas niezbędny do wykonania tej pracy, jak i koszty kupna farby.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]