Pij wyśmienitą kawę na co dzień – o ekspresach do kawy

Jednym z najbardziej lubianych oraz znanych na świecie napojów jest kawa. Większość z nas nie jest w stanie przetrwać bez niej dnia. Cieszymy się aromatem kawy nie tylko w pracy, ale również w domu. Należy pamiętać, iż jedynie dobrze dobrany ekspres do kawy da gwarancję, iż uzyskany napój będzie aromatyczny, rewelacyjny w smaku i bynajmniej nie gorszy od tego, który wypić można w kawiarni.

Ekspresy do kawy – z młynkiem oraz ciśnieniowe

Znajdujące się obecnie w sprzedaży ekspresy do kawy to profesjonalne urządzenia budzące zachwyt rozpiętością oferowanych możliwości. Można z ich pomocą nie tylko przygotować tradycyjną kawę, ale również rozdrobić całe ziarna oraz spienić mleko. Obecnie najczęściej w sklepach kupimy charakteryzujące się prostą budową ekspresy przelewowe – filiżankę kawy w nich przyrządza się błyskawicznie. Można też zdecydować się na nieco bardziej profesjonalne urządzenie, jakim jest ekspres ciśnieniowy. Te najwyższej klasy spowodują, że kawa będzie pełna aromatu, pyszna w smaku oraz naprawdę mocna. Zwolennicy smakowitej kawy mogą pokusić się również na ekspres z podgrzewaczem do filiżanek – w takim wypadku ich napój długo nie wystygnie.

Ekspresy do kawy – filtr do wody to niezbędne wyposażenie

Dobrej jakości ekspresy do kawy mają szereg akcesoriów, z pomocą których można otrzymać bogaty i jeszcze bardziej aromatyczny napój. Za podstawowe już wyposażenie szereg miłośników kawy uznaje spieniacz do mleka. Jego użycie sprawia, iż na kawie może pojawić się zachwycająca smakiem pianka z mleka. Schładzarka do mleka z kolei daje pewność, iż mleko naprawdę dobrze się ubije. Natomiast filtry do wody sprawiają, iż aromat kawy nie zostanie stłumiony przez wodę kiepskiej jakości. Na ten moment fani kawy nie muszą już wybierać się do kawiarni, aby dostać napar o wyjątkowym smaku. Wystarczy dobry automatyczny ekspres do kawy, aby taką doskonałą „małą czarną” delektować się w domu.