pasta BHP, pasta do rąk

Pasty BHP – niezbędne w warsztatach i zakładach przemysłowych

Rzemieślnicy, kominiarze, pracownicy warsztatów samochodowych czy osoby zatrudnione w zakładach przemysłowych – to tylko niektóre z grup zawodowych mających kontakt z substancjami, które ciężko usunąć ze skóry. Są nimi głównie wszelkiego rodzaju sadze, oleje, farby, smary, a także, w nieco mniejszym stopniu, opiłki i pyły. Pracodawcy takich osób są zobowiązani do udostępnienie im środków czystości umożliwiających eliminację takich pobrudzeń. Najskuteczniejsza jest pod tym względem pasta do mycia rąk.

Pasty do rąk – kiedy się je stosuje?

Pasta do rąk odróżnia się od innych środków czyszczących stosowanych każdego dnia w zwykłych domach. Z uwagi na fakt, że jest stosowana do czyszczenia bardzo uporczywych zabrudzeń, powinna cechować się stosownymi właściwościami ściernymi. To dlatego producenci takich past dodają do nich specjalnie wyselekcjonowanych tworzyw sztucznych lub drobinki minerałów, które usuwają zanieczyszczenia z zagłębień w skórze. Zarówno środki myjące użyte w paście do mycia rąk, podobnie jak substancje, które one usuwają, mają drażniące działanie. Dobrze więc, żeby pasta zawierała także substancje o działaniu nawilżającym i łagodzącym podrażnienia.

Komu przyda się pasta do mycia rąk?

Jak już wspomnieliśmy, pasta BHP do rąk znajduje zastosowanie przede wszystkim w zakładach usługowych, przemysłowych i rzemieślniczych. Jak najbardziej przyda się też w gospodarstwa domowych – okaże się niezastąpiona podczas porządków lub w amatorskim „kąciku” majsterkowicza. W takich przypadkach należy sięgnąć po niewielkie opakowania pasty o wadze do kilkuset gramów. Warsztaty i zakłady do wyboru mają zaś bardziej oszczędne opakowania mieszczące od 10 do 30 kilogramów preparatu.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]