Ochraniacze dla konia osłonią kończyny zwierzęcia przed urazami

Dowiedz się więcej o ochraniaczach dla konia.

Osoby, które zwyczajnie nie pasjonują się jeździectwem, często są zaskoczone, iż nogi koni należy zabezpieczać stosownymi ochraniaczami. Wachlarz artykułów tego rodzaju jest niesłychanie szeroki i w sprzedaży oferowanych jest kilkadziesiąt ochraniaczy dla koni wyprodukowanych z najrozmaitszych surowców. To sprawia, iż także kłopot z ich wyborem mają często także długoletni jeźdźcy.

Ochraniacze dla koni – skokowe, transportowe, ujeżdżeniowe

Podstawową wytyczną do doboru ochraniaczy, które należy nałożyć zwierzęciu, jest rodzaj aktywności, w jakiej koń w danym momencie bierze udział. Jest dużo wariantów ochraniaczy: rajdowe, crossowe, stajenne, transportowe, ujeżdżeniowe, skokowe i specjalistyczne, a każde z nich spełnia odrobinę inne funkcje. Przykładowo, rolą ochraniaczy ujeżdżeniowych jest zredukowanie groźby powstania stłuczeń, urazów mechanicznych, jak również skaleczeń, które niekiedy mogą przytrafić się w trakcie treningów ujeżdżeniowych. Ochraniacze tego typu bardzo dobrze absorbują siłę uderzenia, a jednocześnie podtrzymują staw pęcinowy. Natomiast ochraniacze skokowe cechują się twardą zabudową skoncentrowaną na zabezpieczeniu tylnej powierzchni i boków nogi konia, co chroni ją w chwili zahaczenia o drążek przeszkody. Nogi koni sportowych, które ze względu na udział w najrozmaitszych konkursach jeździeckich przewożone są regularnie nawet kilkadziesiąt kilometrów od stadniny, zabezpieczają ochraniacze transportowe. Muszą one być produkowane z tworzyw, które nie przyczynią się do powstania otarć nawet podczas bardzo długiej podróży. W sklepach jeździeckich zamówisz też kaloszki dla konia, które zaprojektowano dla zwierząt, które się ścigają. Kaloszki ochraniają piętkę koni.

Z jakich materiałów wykonywane są są ochraniacze dla koni?

Jeźdźcy poszukujący ochraniaczy dla koni natrafią na nadzwyczaj szeroką ofertę produktów, różniących się od siebie zarówno ceną, jak i tworzywem, z których są wykonane. Rzecz jasna, najbardziej atrakcyjne na pierwszy rzut oka są ochraniacze skórzane, lecz trzeba o nie stosownie troszczyć i konserwować je po każdym użyciu, w przeciwnym razie za jakiś czas będziemy zmuszeni kupić nowe. Inne materiały, z których robi się ochraniacze, to lekki i mocny neopren oraz inne materiały syntetyczne. W sklepach sprzedawane są także gumowe kaloszki dla koni.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]