Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Jeśli potrzebujesz lampy solnej, skieruj się tu.

Nieduże dekoracje z kamienia i innych minerałów od lat zajmują miejsce w naszych domach. Przywozimy je z przeróżnych wypraw po Polsce, a czasem nabywamy pod wpływem impulsu, bowiem pasują do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. Z rzadka jednak są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków to po prostu dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji przedmiotów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Produkuje się z niej przeważnie lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są niepowtarzalne

Lampy solne pięknie wyglądają i łatwo można je dobrać do aranżacji pomieszczenia, ponieważ kupimy je w trzech kolorach (różowym, szarym, białym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest unikalna jak linie papilarne, gdyż nie ma brył soli o jednakowych kształtach ani wzorze krystalizacji. Niezmiernie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie polerowaną, nie naruszoną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy parający się sporządzaniem takich lamp, nadają im bardziej regularne formy, np. sześcianu albo piramidy.

Lampy solne a wytwarzanie ujemnych jonów

Dużo ludzi sądzi, iż lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przede wszystkim właściwość jonizacji powietrza, czyli generowania anionów, które równoważą te wyzwalane przez wszechobecna elektronika. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu m.in. osobom cierpiącym na na astmę czy alergię. Blask, jaki emitują te lampy, jest uspokajający i subtelny, więc poleca się kupienie ich ludziom, którym dokucza brak snu albo stres, ponieważ dzięki nim można łatwiej się wyciszyć. Ale z soli kamiennej nie produkuje się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniki na drobiazgi i przepiękne świeczniki, a duże bloki z soli himalajskiej używa się w dekoracji wnętrz, jak również gastronomii.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]