Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

Potrzebujesz kontenera na odpady? Wejdź na http://bit.ly/2IqFNkZ

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, jak również przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednak mnóstwo typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną budową i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które materiały można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do specyfiki przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak stare płytki ceramiczne lub parkietowe, gruz, złom, a także zdemontowane elementy okien i drzwi – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też produkujących granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o znacznych rozmiarach, które nie są odpadami albo potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są głównie dla firm transportowych oraz magazynów.

Lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]