Maska na twarz ochronna – dlaczego powinniśmy z niej korzystać?

Jeśli potrzebujesz maski na twarz ochronnej, koniecznie wejdź na https://www.vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Do niedawna maseczka ochronna kojarzyła się jedynie ze służbą medyczną lub japońskimi turystami zwiedzającymi Polskę. W ostatnich tygodniach z uwagi na pojawiające się coraz częściej ciężkie choroby zakaźne przenoszone drogą kropelkową, jednorazowe maseczki na twarz oraz te wielokrotnego użytku są przez Polaków noszone codziennie.

Po co nam maseczki ochronne na twarz?

Maski ochronne przykrywają nos i usta, dzięki czemu ryzyko dostania się zarazków i wirusów do organizmu przez śluzówkę zmniejsza się. Niektóre maski zaopatrzone są w transparentną przyłbicę z tworzywa sztucznego, która w pełni zasłania twarz, a w szczególności oczy, przez które także może dochodzić do zarażenia. Maski ochronne powinny być zakładane przez lekarzy, pielęgniarki i ratowników, którzy są na co dzień narażeni na bezpośrednią, długotrwałą styczność z osobami roznoszącymi chorobę. Zdrowym ludziom takie maseczki posłużą do zabezpieczenia przed groźnymi patogenami w czasie korzystania z transportu publicznego czy pracy. Stało się to nawet koniecznością w okresie zagrożenia zarażeniem się niesłychanie groźnym koronawirusem COVID-19.

Jak wybrać maseczkę wielorazową do codziennego użytku?

Maski powinny być wygodne oraz zapewniać swobodne oddychanie. Maska musi mieć styczność z twarzą włącznie nie drażniącą powłoką tkaniny, np. bawełny. Dobrze jest kupować maseczki ochronne, które zostały wyjałowione przed zapakowaniem i które wyprodukowano z certyfikowanych materiałów filtracyjnych używanych w branży medycznej. Z niektórych maseczek można korzystać wiele razy, oczywiście pod wymogiem trzymania się wytycznych znajdujących się w instrukcji do nich dołączonej.

Lokalizacja:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]