Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Chcesz zamówić listwy drewniane? Sprawdź www.balticwood.pl

Z pozoru są niewiele wnoszącym detalem, jednak ich charakter ma duży wpływ na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne poprowadzenie przewodów i zabezpieczają dolną część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To na pewno dostateczny powód, by nie bagatelizować ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i wspaniale współgra ze stylowymi meblami czy dodatkami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z MDF albo PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wytworzone zarówno z drewna, jak i innych materiałów. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, pod warunkiem, że nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]