Jak zamontować rolety ścienne wewnętrzne?

Pragniesz o roletach w Twoich pomieszczeniach, jednak wydaje się to niemożliwe, gdyż nie da się ich umocować na oknie? Jeszcze nie wszystko stracone. Dla osób takich jak Ty stworzono rolety ścienne. Różnią się od rolet okiennych tym, że montuje się je na ścianie bądź suficie. W jakich sytuacjach warto kupić ten typ rolety? Kiedy rolety ścienne najlepiej spełnią Twoje oczekiwania?

Rolety ścienne gładkie

Pierwszym rodzajem rolety ściennej jest model wykonany z gładkiego materiału. Taka roleta ma zwykle półzaciemniający poziom. Wpuszcza ona część promieni słonecznych do wnętrza, ale chroni przed przesadnym nagrzewaniem się i zbytnią ilością światła. Domeną takich rolet jest nieskomplikowany montaż na suficie lub ścianie. Porównując je do rolet okiennych, które nie wymagają wiercenia, śrub ani szczególnych zdolności monterskich, rolety ścienne wewnętrzne wymagają wykonania dwóch otworów, które utrzymają rolkę rolety.
Kolejną, kluczową różnicą między roletami ściennymi i okiennymi, jest odstęp rolety od szyby. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym większą osłonę przed światłem i nagrzewaniem zapewnia. Rolety ścienne są bardziej oddalone od szyby niż rolety okienne, z tego powodu zaleca się montować je w pomieszczeniach, do których powinno wpadać więcej światła dziennego.

Rolety ścienne dzień i noc

Drugim rodzajem rolety ściennej jest jej wariant dzień i noc. Tutaj poziom przenikania światła jest proporcjonalny od gęstości splotu tkaniny oraz gramatury materiału, z którego wytworzono roletę. Rolety dzień i noc rodzaju zebra to nowoczesne i designerskie projekty. Ich unikatowy charakter, dzięki strukturze z skrzyżowanych pasów, sprawia, że pasują do stylowych, nowoczesnych wnętrz. Rolety dzień i noc wytwarza się w wersji ściennej i okiennej. Zależnie od potrzeb oraz rodzaju okna można wybrać jedną z tych rolet. Taki rodzaj przesłony rekomendujemy zwłaszcza do nietypowych okien, złożonych z wielu kwater.