Imponująca różnorodność biokominków wolnostojących

Gdy nadchodzą chłodne miesiące czasem marzymy o tym, żeby ogrzać się w porze wieczoru przy kominku. Wydawać by się mogło, iż mieszkając w mieście jest to niewykonalne, gdyż w mieszkaniu nie da się ich zamontować, ale i na to znaleziono rozwiązanie. Wystarczy założyć biokominek wolnostojący.

Gdzie sprawdzą się biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to znakomite rozwiązanie dla mieszkań, loftów czy luksusowych hoteli. Nie wymagają podłączenia do komina, bowiem spalane w nich biopaliwo nie produkuje dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Płynne biopaliwo spala się bez generowania popiołu, w związku z tym ich mycie jest łatwe, a sadza nie osiada na powierzchni mebli. Ale to co istotne, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można ustawić w dowolnym miejscu mieszkania, grunt, żeby zapewnić mu stosowną cyrkulację powietrza, ponieważ spalane biopaliwo uwalnia pewne ilości CO2. Nie jest on też montowany na stałe, dlatego kiedy skończy się okres zimowy albo jeśli zechcemy całkiem zmienić wystrój pokoju, można go po prostu schować do czasu aż powtórnie nie będzie nam potrzebny. Budowa biokominków, zwłaszcza tych wyprodukowanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo mocna. Są one również niezmiernie stabilne. Czy biokominek może całkowicie zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, bowiem nie generuje tak dużej ilości ciepła, jak klasyczny kominek, jednak jego atuty estetyczne sprawiają, że jest bardzo pożądanym elementem aranżacji wnętrza.

Biokominek wolnostojący dobierzesz do każdego stylu wnętrza

Zróżnicowanie biokominków wolnostojących jest imponujące. Można je dobrać do praktycznie dowolnego stylu wnętrza. Do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dopasujemy jeden z wielu biokominków typowo bryłowych, utrzymanych w szwedzkiej estetyce i w neutralnych kolorach: szarym lub białym. Do wykończenia w stylu klasycznym albo art deco można wybrać biokominek portalowy, umieszczany przy ścianie, który imituje swoim designem staromodny kominek. Ci, którzy zaaranżowali mieszkanie w stylu vintage, czyli na modłę lat 60-tych, również znajdą coś dla siebie – w sprzedaży są biokominki o owalnym kształcie, które będą wspaniale wyglądać się przy fantazyjnych, krętych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest znacznie więcej – są wzory w formie kolumn, nieduże biokominki na stół oraz spore biokominki do zastosowań zewnętrznych, które są zaopatrzone w rolki ułatwiające ich przesuwanie. Autorem wyglądu wielu modeli są słynni i respektowani projektanci.