Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

Po więcej informacji o marce CarePump skieruj się tu.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której zadaniem jest poprawa cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii blisko 100 lat temu – to przeróżne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy czerpiące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, jak i miejsca ucisku.

Urządzenie do masażu limfatycznego – wskazania do wykorzystywania

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci coraz częściej używają aparaty do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt to specjalne rękawy dzielące się na komory, które wsuwa się na obrzękłe ramiona albo nogi. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych przegród aparat uciska kończynę, stymulując tym samym cyrkulację limfy. Jest mnóstwo powodów do zastosowania zabiegu masażu limfatycznego. To w głównej mierze zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako pomoc w redukcji cellulitu bądź wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się również niezwykle popularna w świecie profesjonalnego sportu, najczęściej jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – domowe urządzenia do drenażu limfatycznego

Szerokie możliwości wykorzystania aparatów do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby cyklicznie stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za sprawą innowacyjnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w rękawach – więcej przegródek to efektywniejszy drenaż. Maszyny CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, zatem bez problemu można spakować je w podróż, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być koniecznie omówione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samemu, gdyż występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to między innymi zakrzepica czy choroby wirusowe oraz bakteryjne, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]