Dobra kawa w domu taniej niż w kawiarni – o kapsułkach do ekspresu

Chcesz zamówić kapsułki z kawą? Zobacz tutaj

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się też ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale nadal pijemy go z reguły w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest szybko i wygodnie.

Kawa w kapsułkach równie dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian albo fantazyjnie przygotowaną wybieramy się na ogół do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować rozmaite napoje kawowe. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak przekształcić espresso w idealne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego popularna od dekad, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Głównie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podsunięcie filiżanki albo kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – smaczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są drogie – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki do ekspresu to również nie jest ogromny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przyrządzać w domu za niecałe 1,30 zł. Koszt waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem podawanym w kafeterii, jest to zazwyczaj ok 15%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich olbrzymią zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się nierzadko czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od danego producenta. To bezpodstawne niepokoje. Aktualnie do większości modnych systemów, takich jak Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można nabyć pasujące kapsułki.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]