Czy można kupić kompatybilne kapsułki do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Dowiedz się, gdzie zamówić kapsułki Cafissimo

Metoda zaparzania kawa w kapsułkach została opracowana w końcu lat 70-tych i za czasem pozyskiwała sobie miliony zwolenników. Ten wygodny system umożliwia przygotowanie napoju wysokiej jakości niezwykle prostą metodą – wystarczy uzupełnić pojemnik z wodą w ekspresie, umieścić kapsułkę z kawą we wskazanym zasobniku i zaledwie po minucie można cieszyć się świeżo parzonym napojem.

Czy istnieją zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo?

Znamy kilka systemów parzenia kawy w kapsułach. Jednym z popularniejszych na świecie jest ten należący do niemieckiego koncernu Tchibo. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo posiadają inna formę niż pozostałe, co przez wiele lat zmuszało klientów do zaopatrywania się w nie u jednego dostawcy. Problem ten dotykał wszelkich systemów kaw w kapsułkach, jednak w ostatnim czasie oferowanych jest w sprzedaży – również w Polsce – sporo ich zamienników. Włoska firma Italian Coffee wytwarza kapsułki do wielu systemów, w tym również zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W systemie Tchibo Cafissimo firma ta stworzyła linię kaw speciality, a więc tzw. kaw single origin. Ziarna tych kaw cechują się tym, że wywodzą się z jednej uprawy, zbioru i gatunku. Smak takiej kawy jest unikalny, gdyż ma na niego wpływ mnóstwo różnych elementów, między innymi warunki atmosferycznepanujące w danym roku. Mieszanie kaw speciality z dodatkami aromatyzującymi czy mlekiem zagłusza ich specyficzne nuty smakowe. Na rynku dostępne są zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo skrywające kawę z ziaren z Angoli (robusta), a także z Etiopii i Kolumbii (arabika). W tych kawach mocno wyczuwalne są naturalne nuty czekoladowe, kwiatowe i kakaowe.

Ile kosztuje napar z zamienników kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Urządzenia do kawy w kapsułkach zdają egzamin zarówno w domu, jak i w hostelach czy biurach. Cena napoju w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest znaczna – przeważnie zamyka się w przedziale 1,20-1,40 zł. Nietrudno wyliczyć, iż taka kawa jest o wiele tańsza niż tożsamy napój serwowany na stołówkach w biurze bądź w kafeteriach na mieście. niebanalne wzornictwo oraz niewysokie ceny ekspresów na kapsułki sprawiają, że z roku na rok częściej znajdujemy dla nich w naszych kuchniach. Z ich pomocą będziemy radować się kubkiem takiej kawy każdego poranka, a przy tym podamy znajomym wysokiej jakości napój podczas weekendowych spotkań, bez zamartwiania o wysokie koszty. Jeśli zamierzamy zamówić zamienniki kapsułek Tchibo upewnijmy się wcześniej czy są kompatybilne z naszym urządzeniem.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]