Co daje oczyszczacz powietrza?

Kwestia zanieczyszczenia powietrza trafiła już do świadomości każdego mieszkańca naszego kraju i sporadycznie bywa marginalizowana. Polacy dostrzegli, że czystość powietrza, które każdego dnia wdychamy, ma znaczny wpływ na nasze zdrowie. Aczkolwiek póki nie zostaną wdrożone efektywne rozwiązania, każdy może samodzielnie zatroszczyć się o swoje samopoczucie, np. poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – rozwiązanie pomocne rezydentom wielkich aglomeracji

Im bardziej zurbanizowany rejon, tym bardziej prawdopodobne jest niebezpieczeństwo obecności dużej kondensacji pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10. Na rozwój szeregu schorzeń płuc narażeni są przede wszystkim mieszkańcy dużych miejscowości i terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych emitujących do atmosfery ogromne ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli w dużej mierze ograniczyć szkodliwy wpływ pyłów na zdrowie. I nie jest to już coś nowego na rodzimym rynku – oczyszczacze powietrza wielu uznanych producentów, jak m.in. Webber, Blueair czy GREE, od lat znajdują się w asortymencie polskich sklepów. Co ciekawe, poza filtrowaniem z atmosfery zanieczyszczeń, nierzadko posiadają one także inne użyteczne funkcje.

Rodzaje i rola oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w rozmaitych rozmiarach, w związku z tym bez problemu znajdziemy sprzęt stosowne do określonej objętości pokoju. Oczyszczacze są stosunkowo nieduże, toteż swobodnie można je przesuwać pomiędzy pokojami. Poza odfiltrowywaniem z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, wychwytują one dodatkowo grzyby oraz zarazki, które mogą być powodem wielu chorób bądź reakcji uczuleniowych, a także niebezpieczny formaldehyd. Dużo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje i nawilża cząsteczki powietrza, co tworzy we wnętrzu rześką atmosferę, a równocześnie zapewnia mocniejszy sen. Część urządzeń ma także detektory wykrywające wysokie stężenie CO2. Używanie oczyszczacza powietrza poleca się przede wszystkim alergikom.