Buty do jazdy konnej – sztyblety czy oficerki?

Znajdź buty do jazdy konnej.

Jeździectwo w ostatnich latach zyskuje na popularności. Oczywiście nie jest to zadziwiające – zwłaszcza, jeżeli zauważa się spore walory tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: ćwiczenie właściwej postury, rozwój wszystkich mięśni, jak również polepszenie kondycji. Oprócz tego ma dobroczynne działanie na psychikę: wspiera zacieśnianie bliskich relacji, likwiduje napięcie oraz zwiększa poczucie odpowiedzialności. Aby jednak całkowicie korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, musimy dobrze dobrać strój i buty do jazdy konnej. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – oficerki a może sztyblety?

Rozróżnia się dwa podstawowe typy butów do jazdy konnej: sztyblety oraz oficerki. Te pierwsze są wyraźnie krótsze, gdyż sięgają tylko za kostkę. Oficerki to natomiast obuwie nadzwyczaj wysokie, sięgające powyżej kolana. W związku z tym zapewniają ochronę całej nodze, zmniejszając zagrożenie powstawania siniaków i zadrapań. Sztyblety są sporo tańsze, jakkolwiek decydując się na ich zakup, powinno się pamiętać o tym, aby wyposażyć się również w osłonę na nogi – czapsy lub sztylpy.

Z jakich materiałów szyje się buty jeździeckie?

Podczas zakupów butów do jazdy konnej, koniecznie należy wziąć pod uwagę na materiał, z którego są one wyprodukowane. Na rynku znajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej rozmaitych imitacji. Skóra jest bez wątpienia droga, ale warto się na nią zdecydować ze względu na zwiększoną wytrzymałość i umiejętność dostosowania się buta do kształtu stopy jeźdźca. Zalecane są zwłaszcza buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i błyskawicznie przyjmuje oczekiwany kształt. Skóra bydlęca pod tym względem prezentuje się nieznacznie gorzej, niemniej jednak jej plusem jest niska cena.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]