Antena naziemna – niezbędna do odbioru telewizji

Potrzebujesz anteny telewizyjnej? Wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne

W ogromnej większości domostw znaleźć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak telewizor nie stał się bezużytecznym urządzeniem, należy zaopatrzyć się również w dobrej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w wielu sytuacjach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej niezwykle duży. W sprzedaży dostępne są pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T oraz anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne na ten moment w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością instalacji. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w dłoni narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które obecnie oferują nam producenci, cechują się również wyjątkową wytrzymałością na działanie niekorzystnych czynników pogodowych. W związku z tym pozwalają na odbiór programów telewizyjnych wysokiej jakości przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej wyborze?

Wielka oferta anten tego rodzaju sprawiła, że trzeba mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które zamierzamy zamontować. Warto wiedzieć, że uwagę trzeba zwrócić na szereg czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników można szybko wyszukać w Internecie. Znaczenie ma też moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Uwzględnić należy w każdym przypadku ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy znajdujemy się w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]