bagażnik na hak 3 rowery, platforma na rowery

Bezpieczne przewożenie rowerów – bagażnik na hak holowniczy

Budowa ścieżek rowerowych nie tylko w największych aglomeracjach, lecz także w licznych miasteczkach wypoczynkowych w kraju i za granicą spowodowała, iż pakując się na wczasy pragniemy zabrać dodatkowo rower. Jeżeli nasz rower się składa, a podróżujemy bez współtowarzyszy, można spakować go do bagażnika. Problemy pojawiają się, gdy wyjeżdżamy całą rodziną i chcemy wziąć 2-3 rowery. W takiej sytuacji należy skorzystać z platformy rowerowej na hak.

Uchwyt rowerowy na dach a platforma rowerowa na hak – o czym należy wiedzieć?

Rowery można przewieźć na platformie rowerowej instalowanej na haku bądź na dachu samochodu, montując na nim specjalne uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego. Tak pierwszy, jak i drugi sposób umożliwia przewóz aż do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są mniej kosztownym rozwiązaniem, jednakże mają też nieco wad. Zamocowanie, a później zdjęcie z nich roweru, bywa trudne głównie dla niewysokich osób. Poza tym ułożenie rowerów na dachu zmienia wysokość samochodu, i chociaż na ogół nie jest to przeszkodą podczas przejazdu pod niskimi bramami, mostami i kładkami dla pieszych, to zmienia sterowność samochodu z uwagi na większą podatność na intensywne podmuchy wiatru. Natomiast platformy rowerowe zakładane na hak wydłużają auta, w następstwie tego osoby je prowadzące muszą zachować zwiększoną ostrożność przy parkowaniu tyłem oraz cofaniu auta. Jednoślady przewożone na platformie często też wychodzą poza boczny obrys samochodu, a to może przeszkadzać w wymijaniu innych pojazdów na ciasnych szosach.

Nim kupisz bagażnik na rower na hak oszacuj ile rowerów będziesz wozić

Postanawiając o zakupie bagażnika na rower na hak wypada wcześniej odpowiedzieć sobie na parę pytań. Jest to stosunkowo kosztowny zakup, w związku z tym powinno się już na wstępie oszacować ile sztuk rowerów ostatecznie będziemy potrzebowali przetransportować. Bagażnik rowerowego od znanego producenta, przykładowo od Thule, posłuży nam kilkanaście lat i o ile zamawiamy go myśląc o rodzinnych wypadach, warto wybrać taki, na którym pomieścimy 3 lub 4 jednoślady. Innym znaczącym czynnikiem jest obliczenie łącznej masy rowerów – przed zakupem platformy trzeba zweryfikować czy utrzyma ona ciężar jaki potrzebujemy na niej umieścić. Dowiedzmy się również jak dopinane są rowery do bagażnika na hak. Więcej zaczepów trzymających jednoślad na miejscu, to mniejsze zagrożenie jego obluzowania się w czasie podróży, skutkujące potencjalnym uszkodzeniem karoserii. W razie pytań, która platformę na rower zamówić, polecamy zwrócić się po poradę do reprezentanta sklepu oferującego taki sprzęt.

Lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]