Pomoc frankowiczom – reprezentacja kancelarii w sprawach umów kredytowych

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują kredyty we frankach lub polisolokaty. Wachlarz usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest szeroki – obejmuje występowanie w imieniu klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również wypowiedzianych i spłaconych. Dodatkowo są to też postępowania o unieważnienie umów, zwrot gotówki lub zmniejszenia salda zadłużenia.

Kredyty frankowe – jaką wybrać kancelarię prawną?

Warto postawić przede wszystkim na kancelarię, która już prowadziła sprawy posiadaczy kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom i prowadziła spory z bankami, takimi jak mBank, Raiffeisen Bank Polska, Getin Noble Bank oraz Bank Millennium. Kancelaria ta posiada ponad 4 lata praktyki w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe podczas wyboru kancelarii wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Ważne, żeby inicjującym krokiem – przed przystąpieniem do jakichkolwiek innych działań – była dokładna analiza umowy kredytowej. Poza sama umową przejrzenia wymagają także inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdym etapie takiego postępowania kancelaria winna służyć merytorycznym wsparciem i wiedzą, a także pomocą w sporządzaniu rozmaitego rodzaju dokumentów: reklamacji, zawezwania do próby ugodowej, pozwu i innych.

Kredyty frankowe – pozew przeciwko bankowi

Prawidłowo przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci odfrankowienia lub unieważnienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach i chce go np. przewalutować, powinien skorzystać z profesjonalnej pomocy w przygotowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn występuje do sądu o uznanie za niewiążące klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach, dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.