Odszkodowania za błędy lekarskie – rola kancelarii radców prawnych

Dział dochodzenia odszkodowań Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest rozbudowany. Główne kategorie spraw z jakimi przyszło się nam dotychczas mierzyć to przede wszystkim odszkodowania za nieudane wakacje czy zagubiony bagaż, odszkodowania za wypadki komunikacyjne lub za szkodę wynikłą z czynów niedozwolonych, takich jak błędy medyczne i pobicie. Przykłady tego rodzaju zdarzeń można nieprzerwanie wymieniać, ale ważne jest to, że każdorazowo w przypadku zaistnienia szkody jesteśmy gotowi do udzielenia pomocy prawnej.

Odszkodowania za błędy lekarskie i wypadki komunikacyjne

W naszej codziennej pracy podejmujemy się dochodzenia odszkodowań w różnego typu sprawach. Mamy doświadczenie w odszkodowaniach wynikłych z wypadków zarówno drogowych, jak i innych, takich jak upadek na śliskiej powierzchni. Często prowadzimy również sprawy wynikłe ze strat powstałych podczas wyjazdów wakacyjnych, związanych m.in. z niezgodnością wykupionej oferty z faktycznym stanem hotelu czy kiedy bezprawnie nie wpuszczono nas na pokład samolotu. Zgłaszają się do nas także osoby pokrzywdzone na skutek błędów medycznych, takich jak leczenie przez stomatologa niezgodnie z zasadami sztuki lekarskiej, powikłania przy porodzie lub operacji czy przepisanie nieprawidłowych leków.

Rola kancelarii radcy prawnego w postępowaniu o odszkodowanie

Podczas prowadzenia postępowań odszkodowawczych zmagamy się z drastycznymi doświadczeniami naszych Klientów, jak wypadek komunikacyjny, w skutek którego bliska im osoba poniosła śmierć, kalectwo spowodowane przez nieudolnego lekarza czy pobicie. Zawsze wiąże się to również z długotrwałą traumą, z jaką przychodzą do nas poszkodowani Klienci. Naszą rolą w takim przypadku jest ocena stanu faktycznego, a następnie na jego podstawie kalkulacja jakiego odszkodowania może dociekać nasz Klient. Nie ma w tej kwestii jednoznacznych wytycznych, jednak nasze doświadczenie zawsze pozwala nam na podanie Klientom informacji, która daje im możliwość zadecydowania co do dalszego toku sprawy.