Zbiorniki stalowe – w jakich branżach są niezastąpione?

Stal nierdzewna jest jednym z najstabilniejszych chemicznie stopów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie koroduje i zachowuje swoje parametry nawet w skrajnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niewidoczną powłokę. Ochrania ona stal przed szkodliwym wpływem rozmaitych substancji chemicznych, jak również podnosi jej odporność na nieprzychylne warunki. Dzięki tym atrybutom zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na fakt, iż stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi używanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tym przemyśle. Służą one zarówno do przechowywania sporych ilości gotowych mieszanek, jak i do prowadzenia procesów produkcyjnych. Wymienione wyżej cechy sprawiają, iż zbiorniki nierdzewne są także znakomitym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe.

Zbiorniki stalowe dla sektorze spożywczym

Zbiornik nierdzewny jest często wykorzystywany w różnych firmach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa bądź placówkach gastronomicznych. W gorzelniach, piekarniach czy browarach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wyprodukowane z tego stopu. Usługi firm zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszą się zainteresowaniem sektora spożywczego głównie dlatego, że na takich zasobnikach nie zbiera się osad, który sprzyja zanieczyszczeniu ich zawartości dzikimi drożdżami czy bakteriami.