Wywóz odpadów w czasie remontu – kontenery na gruz

Sporo odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Chodzi tu szczególnie o te, które wytwarzamy w toku różnego rodzaju prac budowlanych i ogrodowych, generalnych porządków w piwnicy bądź na strychu czy odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, chemikalia, fragmenty stolarki otworowej lub podłogowej, śnieg lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera podstawionego na czas przeprowadzenia prac. Jak jednak go zamówić? Który z oferowanych typów kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym wyborem?

Kontenery na gruz – rodzaje i objętość

Szukając kontenera, warto skupić się głównie na jego pojemności. Jeśli ta okaże się za mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w trakcie prac. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena wynajmu jest zależna między innymi od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o objętości 6 m3 – bez problemu zmieścimy w nich gruz, zdemontowane ościeżnice i okna, jak również zdjęte panele podłogowe i płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – od kogo go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w największych polskich miastach, jak Wrocław czy Kraków, ale także w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener pod określony adres. Pojemnik musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie okresie. W razie przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie trafia do utylizacji.