Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Kliknij tutaj i dowiedz się, kto oferuje uszczelnianie okien Warszawa.

Stan techniczny okien ma znaczny wpływ na samopoczucie domowników. Okna ochraniają mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale również odcinają je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, ze względu na sporą utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, przegląd stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, bowiem po tym okresie potencjalne mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, utrata energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wysokimi i niskimi temperaturami, a także wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale również i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]