Twoja firma nie ma swojej drukarki 3D? Możesz zamówić usługę druku 3D

Zleć drukowanie 3D na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest kierowana przede wszystkim do inżynierów, konstruktorów, osób zatrudnionych w działach technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, jak również przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda osoba albo firma, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wydrukowany w technologii FDM, SLA, SLS, PolyJet, oraz DMLS, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, iż nie posiada własnej drukarki 3D.

Wydruki 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie firmy znajduje się też baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno artykuły od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez specjalistów CadXpert. CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

FDM – drukowanie 3D w bardzo dobrej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną metodą druku 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi atrakcyjny stosunek jakości do ceny, a także możliwość użycia filamentów w szerokiej gamie barw. W toku druku metodą FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany głównie przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę technikę druku wykorzystują osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych albo prototypów.

Wydruk 3D metodą SLA dla precyzyjnego tworzenia prototypów

Druk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania prototypów. Ta technologia – zwana też stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D w technologii SLA? Do podmiotów bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technologia, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk wygładzonej powierzchni, wyrazistych konturów, detali oraz bardzo cienkich elementów.

Drukowanie 3D w technologii SLS

Metoda wydruku 3D w technologii SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są kolejne powłoki tworzywa – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są główne zalety tej technologii wydruku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje odporność mechaniczną i chemiczną oraz wyrazistość konturów.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]