Spotkanie wigilijne w dużej firmie? Z cateringiem świątecznym będzie łatwiej

Catering świąteczny - usługa dostosowana do Twoich potrzeb.

Koniec grudnia to czas, który spędzamy na ogół z najbliższymi, lecz imprezy świąteczne urządzane są również w firmach. Nieraz personel firmy przygotowuje je sam, przynosząc samodzielnie przyrządzone potrawy, lecz w większych przedsiębiorstwach ten model działania nie zawsze jest efektywny. Żeby zatem pomóc sobie przy przygotowania firmowych obiadów bożonarodzeniowych, tych w niewielkim gronie, jak i tych dużych, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Żurek, ryby, pierogi z kapustą i grzybami – o cateringu świątecznym

Bez wątpienia na bożonarodzeniowym stole powinno zostać postawionych jak najwięcej rodzimych świątecznych smakołyków. To przede wszystkim ryby, jak chrupiący filet z pstrąga czy też karpia oraz staropolskie zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, ewentualnie także zupa grzybowa. Na talerzach nie może brakować też krokietów z grzybami i kapustą, które przeważnie podawane są wespół z wspomnianym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez chłodnych przekąsek, np. bez sałatki śledziowej bądź ryby po grecku. Wypada też zadbać o pyszny specjał na koniec obiadu. Na stół wigilijny rekomendujemy makowiec, lekki sernik bądź kutię z rodzynkami.

Catering świąteczny w firmie – porozmawiaj z pracownikami o menu

Organizację Wigilii w firmie trzeba rozpocząć z pewnym wyprzedzeniem. Musisz określić termin wydarzenia oraz dostosować go do planów urlopów pracowników. Umożliwia to ścisłe określenie potencjalnej liczby uczestników imprezy, a ostatecznie pomoże zamówić trafną ilość porcji. Dobrze jest skonsultować z załogą menu i wspólnie zamówić te potrawy z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Ważne jest także to, aby mieć wiedzę czy ktokolwiek z pracowników może mieć reakcję alergiczną, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w ciastach, czy też są w załodze firmy weganie. Dla tych osób należy zamówić dania pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem dań świątecznych przyjmują zamówienia przez większą cześć grudnia, lecz nie zalecamy odkładać tego na ostatnią chwilę.

Lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]