przyjęcie komunijne w ogrodzie

Przygotowanie przyjęcia komunijnego – ja je dobrze zaplanować?

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy podobnie wyczekiwanym wydarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nie powinno to dziwić, bowiem to najczęściej pierwsza naprawdę wielka impreza dla rodziny, na której dziecko ma świadomość, iż cała uwaga skoncentrowana jest wyłącznie na nim. Z tej przyczyny rodzice pragną, aby ten dzień uchował się przez całe życie w jego wspomnieniach.

Urządzać przyjęcie w domu czy znaleźć salę na komunię?

Już przed etapem rozsyłania zaproszeń na sakrament rodzice muszą wiedzieć czy poczęstują rodzinę w swoim mieszkaniu czy niezbędne będzie wynajęcie lokalu. Przyjęcie zaproszonych w mieszkaniu jest na ogół opcją wtedy, jeśli urządzamy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkunastoosobowej rodziny, lecz to już rzadkość. Przyjęcia komunijne przeistoczyły się w ostatnich dekadach w duże wydarzenia rodzinne, na które sprasza się nawet do kilkudziesięciu gości, zatem zwykle odbywają się w restauracjach lub salach weselnych. Jeżeli chcemy zabukować najodpowiedniejszy lokal, powinno się wyruszyć na poszukiwania sali, jak tylko będzie wyznaczony dzień sakramentu. W sezonie komunijnym dużą trudnością może stać się także znalezienie wolnej firmy cateringowej, więc warto wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje na stałe ze sprawdzonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przyrządzaniu menu na komunię. Istotne jest także to, aby sala na komunię zlokalizowana była tak, by transport wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był wygodny i błyskawiczny.

Organizacja komunii – interesujące zabawy dla dzieci, fotograf, prezenty

Nie zapomnij wynająć fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale i odbywający się później obiad dla gości. Tradycją stały się również aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna musi zatem oferować cudowne, zadbane wnętrza. Dodatkową zaletą będzie możliwość skorzystania z ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Opcja skorzystania z ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich gości przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich wielu, polecamy rozważyć skorzystanie z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas ciekawymi grami.
Oczywiście, zaproszeni na przyjęcie komunijne kupią podarki dla dziecka. Rodzice na ogół zgadzają się na pełną dowolność z tym obszarze. Jednak w zaproszeniu można napisać, iż nie życzymy sobie niektórych rodzajów podarunków, np. zabawek-pistoletów czy drogiej biżuterii.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]