Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły zęby, skazane były na to, aby używać sztucznych szczęk. Nie było to oczywiście dobre rozwiązanie, bo protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie będzie zbyt komfortowe. Z tego powodu tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które są znacznie wygodniejsze, lecz także mają wiele innych zalet. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo efektów, do zera zmniejszając ryzyko poluzowania implantu. Dobrze zatem napisać parę zdań o tym, jak przebiega operacja wykonania implantów zębów, jakie rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Implanty zębowe – jak wygląda leczenie?

Obecnie implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i nieco krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś umożliwia duże skrócenie okresu gojenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tej pory musi wykorzystywać zimne kompresy, a od razu po operacji – unikać palenia papierosów, gorących potraw i napojów alkoholowych. Istotne będzie także wykorzystywanie specjalnych płukanek, które likwidują ból oraz opuchliznę.

Efektywna i bezbolesna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na jakość codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego względu tak istotne jest to, aby wybrać odpowiedniego lekarza. Jak więc uniknąć przykrych niespodzianek oraz problemów ze zdrowiem? Najlepiej zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem oraz pozytywnymi komentarzami wcześniejszych pacjentów. Jak je wyszukać? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w Google lokalizacji gabinetu dentystycznego z pewnością trafimy na ważne wskazówki.