Profesjonalna opieka nad psem – gdzie szukać

Wyjazdy służbowe, podróże samolotem lub dalekobieżnym autobusem czy kuracja w szpitalu – to tylko niektóre z sytuacji związanych z koniecznością zapewnienia psom opieki. Problemu nie mają osoby, które mogą zostać swojego pupila w domu przyjaciół lub krewnych. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli nie mamy takiej możliwości. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług hotelu dla psów – takie firmy działają nie tylko w dużych miastach jak Warszawa, ale także w mniejszych miejscowościach.

Opiekun dla psa – najlepsze rozwiązanie

W hotelu dla zwierząt nasz pies ma zapewnią kompleksową opiekę przez cały pobyt. Właścicieli czworonogów na pewno ucieszy fakt, że nad zwierzakiem całodobowo czuwa opiekunka dla psa, która dba nie tylko o jego zdrowie, ale też dobre samopoczucie, w razie potrzeby zapewniając zabawę i czułość. Pies ma również do dyspozycji własny kojec, co minimalizuje stres związany z rozłąką z właścicielem. Hotel zapewnia wyżywienie, choć jego podstawową działalność stanowi opieka – dla psa lepiej więc przywieźć jego ulubioną, codzienną karmę. Dzięki temu unikniemy stresu i problemów żołądkowych związanych ze zmianą diety.

Opieka dla psa – jak przyszykować zwierzaka?

Karma nie jest jedyną rzeczą, o której należy pamiętać powierzając swoje zwierzę opiekunowi dla psa. Czworonóg koniecznie powinien mieć książeczkę zdrowia potwierdzającą to, że jest odrobaczony i zaszczepiony. Konieczna jest też ochrona przed kleszczami i pchłami – na przykład w postaci specjalnej obroży. Poza tym nie wolno zapominać o kojcu lub innym elemencie posłania psa, smyczy oraz zabawce, do której nasz pupil jest przywiązany.