Poręcze ze stali nierdzewnej – wytrzymałe i odporne na korozję

Stal jest jednym z najpowszechniejszych materiałów, a to głównie dzięki jej cechom. Właściwa selekcja składników stopu powoduje, że wytworzone z niej przedmioty są odporne na rdzę, dlatego bez przeszkód mogą być wykorzystywane w styczności z substancjami o kwaśnym odczynie, jak również przy złych warunkach atmosferycznych. W połączeniu z jej ciekawym wyglądem czyni to ze stali nierdzewnej wspaniały budulec do wytwarzania fragmentów mebli i wszelkiego typu poręczy oraz balustrad.

Balustrady ze stali nierdzewnej – niepodatne na rdzę

Balustrady ze stali nierdzewnej cieszą się dużym powodzeniem – zauważamy je zarówno w budynkach publicznych, jak i na prywatnych posesjach. Cechy tego surowca okazują się szczególnie ważne w przypadku balustrad zewnętrznych. Nie rdzewieją one nawet w niezmiernie mokrym otoczeniu, więc nie wymagają intensywnej konserwacji i na długo zatrzymują swój ładny wygląd. To dlatego świetnie łączą się z nowoczesnym designem. Wspaniale pasują do elewacji wykonanych z drewna, ozdobnego betonu, a nawet przeszkleń.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do basenów i saun

Stal nierdzewna to znakomity budulec do wytwarzania poręczy stosowanych we wnętrzach domów – głównie tych urządzonych na skandynawską, nowoczesną modłę. Ci, którzy wybiorą poręcze ze stali nierdzewnej docenią też ich szybkie mycie niewymagające zastosowania profesjonalnych środków oraz prostotę ich pielęgnacji. Wytrzymałość na rdzę sprawia prócz tego, że z takiej stali można wykonywać wytrzymałe i gustowne uchwyty do saun oraz łazienek dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych lub drabinki do basenów.