Planujesz chrzest dziecka? O tym trzeba pamiętać

Oferta lokalu na chrzciny w rozsądnej cenie. Przekonaj się co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Dla rodziców chrzciny są pierwszą ważną familijną okolicznością, w której centrum będzie ich nowo narodzony potomek, w związku z tym starają się, aby wszystko tego dnia było dopięte na ostatni guzik. Przygotowanie chrzcin bywa jednak trudne, szczególnie jeśli na chrzest zaprasza się dużą grupę krewnych i znajomych. Niżej przeczytasz kilka porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Organizacja chrzcin – poproś zaproszonych o konfirmację swojego uczestnictwa

Dawniej sakrament chrzcin odbywał się natychmiast po urodzeniu malucha, nieraz wręcz w dniu połogu, ze względu na znaczną śmiertelność niemowląt. Z biegiem lat chrzest przeobraził się w istotne wydarzenie nie tylko dla najbliższych malucha, stąd też jest urządzany przeważnie 6-7 miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na drobiazgowe przemyślenie głównych kwestii tego wydarzenia, jak wybór ojca i matki chrzestnych, jak również świątyni, w której zostanie udzielony sakrament. Planując z parafią termin sakramentu zalecamy uwzględnić to, ile czasu będzie potrzebne na powiadomienie wszystkich gości, jak również zamówienie dla nich posiłków i noclegu, gdy będą przybywać do nas z odległych miast. W wysłanych zaproszeniach rekomendujemy zawrzeć prośbę o konfirmację przez gości swojej obecności, co jest potrzebne do obliczenia jaką liczbę osób finalnie przyjdzie nam ugościć. Nie krępujmy się też podać do wiadomości, jakiego podarunku oczekujemy dla pociechy. Goście w głównej mierze stawiają na zabawki, aczkolwiek rodzicom więcej radości dadzą użyteczne prezenty, jak choćby kocyki dla dziecka, ubranka lub fotelik do auta.

Impreza w mieszkaniu albo chrzest w wynajętym lokalu – co jest standardem?

Jeszcze jakiś czas temu chrzciny organizowano zwykle w mieszkaniu rodziny dziecka, z tej przyczyny nie każdy obecny podczas ceremonii w kościele bywał zapraszany na odświętną biesiadę. Dziś obiad dla szerokiej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych młodych rodziców jest już normą. Przeglądając oferty sal, gdzie można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko wynajmują rewelacyjnie udekorowane wnętrza, ale także kooperują z dostawcą cateringu, który przyszykuje kartę dań współgrającą z charakterem wydarzenia i który zapewni biegłą obsługę uczestników. Jeżeli sakrament zaplanowany jest na lato, polecamy wybrać lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym fotograf albo rodzina wykona śliczne zdjęcia, a najmłodsi goście imprezy zamiast zanudzać się przy stole mogą wybiegać się pod gołym niebem. Istotny jest dodatkowo taki wybór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, by dojazd z kościoła do miejsca obiadu był szybki, podobnie jak późniejszy transport gości do domu bądź wynajętego hotelu.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]