Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe Katowice. Rzetelna pomoc fachowców

Dopilnowanie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj powodem niemałych problemów. Mikrofirmy rzadko mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistę na etat, a ich szefowie nie zawsze umieją sumiennie pokierować budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż sądzi wielu z nas – wystarczy jedynie zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób zyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, że jakość współpracy będzie zadowalająca?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda oraz oszczędność czasu

Na pomoc biura rachunkowego warto postawić przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy budżet przedsiębiorstwa specjalistom ds. księgowości, zyskamy gwarancję, że ewentualne kontrole fiskusa nie zakończą się nałożeniem kar. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to też oszczędność pracy i funduszy – nie trzeba zajmować się finansami samemu, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Należy również napomknąć o komforcie, jaki dają takie usługi. Współcześnie nie trzeba już codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, jako że mnóstwo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa za pośrednictwem e-maila.

Czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie można kierować się jedynie jego cennikiem – nadzwyczaj niskie ceny usług na ogół zwiastują ich niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego specjaliści mają stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy wyliczanie składek ZUS.

Lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]