Naprawa lodówki nie zrujnuje Twojego budżetu

Najpopularniejsze usterki lodówek to w szczególności zbyt niskie temperatury, niepokojące postukiwanie i brak szczelności. Co ważne, tego rodzaju awarie czasem biorą się po prostu z nieprawidłowego położenia – wówczas wystarczy tylko przenieść urządzenie. Kiedy zaś przyczyna awarii jest skutkiem zużycia podzespołów, konieczna będzie wizyta w serwisie. Ile na to wydamy? Kiedy naprawa lodówek będzie trafionym rozwiązaniem, a kiedy lepiej nabyć nowy sprzęt?

Kiedy zdecydować się na naprawę lodówek?

Szczególnie podatnymi na uszkodzenia częściami lodówek są silnik o sprężarka. Nierzadko ich źródłem jest niewłaściwe używanie sprzętu. Do środka nie powinniśmy bowiem wkładać produktów ciepłych, a korzystając z niej musimy wiedzieć o tym, aby zamknąć wnętrze. Jeżeli chodzi o urządzenia dla handlu, warto zastosować siłowniki. Zbyt mała efektywność silnika rzutuje również na pracę zamrażalnika. Nie zapominajmy, że w razie stwierdzenia awarii nie powinniśmy naprawiać lodówki samodzielnie. Znacznie lepiej postąpimy zlecając to serwisantów, zyskując jednocześnie gwarancję na zamówione usługi.

Naprawa lodówek – ile zapłacisz?

Ceny naprawy lodówek, jak łatwo się domyślić, zależne są od typu usterki. Inną kwotę uiścimy za dolanie gazu, inną za serwis termostatu, a jeszcze inną za serwis sprężarki. Odrębna sprawa to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na to, iż jest to sprzęt przemysłowy, ceny naprawy mogą okazać się większe. Niemniej jednak koszt serwisu popularnych usterek jest bardziej opłacalny niż nabycie nowej lodówki.