Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

Dowiedz się więcej o czyszczeniu WordPress na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w mijających latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, że liczbę stron i sklepów internetowych tworzonych z jego wykorzystaniem liczy się w tym momencie w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a sprawia, że strony tworzone na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerskich. W razie zawirusowania witryny, potrzebne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania?

Nie możesz zalogować się na stronę? Grafiki zostały zmienione bez Twojej wiedzy? Na witrynie widnieją przekierowania do nieznanych Ci adresów? A może witryna wysyła niechcianą pocztę? To tylko parę z popularnych symptomów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takich sytuacjach konieczne jest bezzwłoczna reakcja, żeby usunąć przyczynę infekcji, a następnie przywrócić stronę internetową do właściwego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa z reguły przekracza umiejętności osób, które każdego dnia zajmują się tylko tworzeniem sklepów i stron www na tym CMS-ie, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek czy też po atakach cyberprzestępców warto zlecić zawodowcom od tego rodzaju działań.

Usuwanie infekcji ze strony internetowej – dokładny przegląd baz danych i plików strony

Specjaliści podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich działań naprawczych przeprowadzają pełny przegląd baz danych i plików strony. Analizują kod zainstalowanych na stronie wtyczek i szablonów, jak również pliki wp-config oraz htaccess. W trakcie naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zredukują zagrożenie dalszych ataków. Jeżeli długotrwałe zawirusowanie było powodem włączenia strony do listy zagrożeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy mogą podjąć też konieczne działania w celu wykreślenia jej z tego typu katalogów. Eliminacja wszelkich skutków cyberataku nie daje pewności, że analogiczny kazus nie nastąpi w przyszłości, stąd ważne jest okresowe uaktualnianie systemu zarządzania treścią oraz stosowanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]