Witamina C to niezwykle cenny pierwiastek, który znacząco przyczynia się do leczenia chorób i poprawienia ogólnej odporności organizmu. Polecany jest zwłaszcza w okresach jesienno-zimowym. Od kilkudziesięciu lat znajduje jednak dodatkowe zastosowanie – przy bardzo ciężkich schorzeniach. Zweryfikujmy więc czym są dożylne wlewy witaminy C i jakie są wskazania do ich stosowania.
Dożylne wlewy witaminy C – bardzo duże stężenie
Witamina C jest elementem niezbędnym do życia człowieka. Sami nie potrafimy jej wygenerować, dlatego musimy uzupełniać ją w formie syntetycznej lub naturalnej (np. z owoców). Współczesna medycyna od lat sprawdza wpływ kwasu askorbinowego na terapię niebezpiecznych chorób – chorób pokleszczowych, niewydolności układu krążenia oraz wielu innych. Naukowcy badają zwłaszcza działanie kwasu askorbinowego na zwalczanie komórek kancerogennych – niektóre eksperymenty starają się udowodnić, że wprowadzenie wlewów witaminy C może przynieść znacznie lepsze wyniki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na podaniu dużych porcji tej substancji do organizmu. Terapia od 20 gramów pomoże pokonać wiele poważnych chorób.
Wlewy witaminy C – czas trwania leczenia
Sposób podawania witaminy C, czyli wlew bezpośrednio do żył, zmniejsza ryzyko pojawienia się działań niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku tradycyjnych metod (np. tabletek). Efekty mogą być znakomite – cukrzyca cofnie się i poprawi się wydolność organizmu. To lekarz decyduje o kierunku terapii i ustala dawkę, ale żeby zobaczyć trwałe skutki, leczenie musi działać około 4 tygodni.