Jakie usługi oferuje projektant wnętrz?

Tu uzyskasz poradę architekta wnętrz Kraków

Sposób, w jaki prezentują się pomieszczenia, w których przebywamy, ma niezmierny wpływ na nasze samopoczucie. Warto zatem zadbać o to, aby pomieszczenia naszego domu były funkcjonalne, a ich wystrój odpowiadał naszym potrzebom i gustom. Aranżacja wnętrz nie wydaje się trudne, jednak często okazuje się, że aby wykonać ją doskonale, konieczne są fachowe umiejętności. Stawka jest duża – chodzi wszak o codzienne dobre samopoczucie w mieszkaniu, w którym przyjdzie nam żyć kilka albo nawet kilkadziesiąt najbliższych lat. Dlatego najlepiej powierzyć to zadanie specjaliście, czyli projektantowi wnętrz.

Projektant wnętrz – kompleksowa obsługa

Zlecając aranżację wnętrz architektowi dostajemy opiekę specjalisty na wszelkich etapach aranżowania – od budowy nieruchomości, aż po wykończenie i rozstawienie mebli. Przygotowane przez niego projekty wnętrz będą ergonomiczne oraz w pełni funkcjonalne. To szczególnie ważne, bowiem optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni wymaga ogromnej wiedzy, którą można nabyć wyłącznie podczas studiów i wieloletniego praktykowania zawodu. W ramach indywidualnego zlecenia przygotowywane są zazwyczaj 3 projekty wnętrz – koncepcyjny, budowlany i wykonawczy.

Nie tylko projekty mieszkań – inne usługi

Praca architekta wnętrz częstokroć nie kończy się tylko na przygotowaniu projektów. Aby jego pomysły zostały urzeczywistnione, zazwyczaj nieodzowny jest też nadzór autorski, przejawiający się w samodzielnym zakupieniu materiałów (bądź ich wytypowaniu w sklepach) i nadzorze nad pracownikami remontującymi mieszkanie. Poza opracowaniem projektów mieszkań, architekt zapewnia także pomoc przy wyborze nieruchomości, w wykwalifikowany sposób oceniając warunki lokalowe i potencjał inwestycyjny danego domu lub mieszkania.

Lokalizacja:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]