Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Nie wszystkie choroby jamy ustnej możemy wyleczyć tradycyjnymi sposobami. Kiedy są one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem bywa zwykle jedna z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy wybrać się na przykład w razie dużych ubytków zębów, konieczności umieszczenia implantów lub mostów, uszkodzonych kości i chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego rodzaju narośle bądź guzy. Które techniki są zatem wykorzystywane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza wybrać się, by leczenie było były bezbolesne i nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?

Chirurg stomatolog – zabiegi

Niewątpliwie najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – także tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń czy chorych po wypadkach konieczne jest czasem zrekonstruowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz para się także leczeniem różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych przed chwilą guzów lub narośli – a także odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak łatwo się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być przyczyną sporych trudności. Warto więc powiedzieć kilka zdań na temat tego, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy poszukiwaniach lekarza. Najistotniejsze jest na pewno to, aby stosował on tylko nowoczesne urządzenia i, co najistotniejsze, leki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma też nastrój w gabinecie oraz stosunek dentysty do chorych – sporo powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych klientów, a te wyszukamy na przykład w sieci lub wśród bliskich.