Jak przebiegają sesje coachingowe?

Na https://janklusak.pl/oferta/coaching/ odnajdziesz unikatową ofertę coachingu Kraków

Całkowite spożytkowanie własnego potencjału może nie być proste. Czasami zwyczajnie brakuje nam motywacji, kiedy indziej przyczyną trudności są kwestie psychologiczne. Bez względu na przyczynę, tego typu trudności bywają bardzo dokuczliwe i niejednokrotnie hamują rozwój osobisty bądź zawodowy. Co więcej, pokonanie ich samodzielne jest w szeregu przypadków jest niewykonalne lub przynajmniej karkołomnie trudne. Z tej przyczyny warto wspomóc się doświadczeniem zawodowców. Tym bardziej, że metody, z których stosują dzisiaj coache, w szeregu przypadków są niezmiernie efektywnym narzędziem w usunięciu trudności stojących na ścieżce do osiągnięcia wyznaczonych celów.

Coaching. Jak wygląda praca z coachem?

Praca z coachem rozpoczyna się od obustronnego poznania się. Na początku najistotniejsze jest bez wątpienia ukształtowanie swoistego rodzaju więzi oraz dwustronnej ufności, które są niezbędne do tego, żeby pojawiły się zakładane rezultaty. W czasie pierwszych rozmów – które mogą być prowadzone za pomocą popularnych komunikatorów internetowych lub przez telefon – coach pozna również priorytety, umiejętności i charakter swojego klienta, a także ustali z nim plan działania. W toku współpracy zwykle odbywa się parę sesji coachingowych, trwających na ogół 1,5 godziny. Zamykające spotkanie jest natomiast okazją do ocenienia działań oraz sprawdzenia, jak klient poradzi sobie z danymi trudnościami w pojedynkę. To, jakie tematy będą rozpracowywane w toku sesji coachingowych jest zależne od ambicji osoby zwracającej się o pomoc – może to być zwiększenie jego wydajności bądź podniesienie szeroko rozumianego zadowolenia z życia.

Coaching – rozwiń swoje kwalifikacje personalne bądź zawodowe

Na profesjonalny coaching można zdecydować się w różnych przypadkach. Jedną z głównych pobudek przemawiających za zwróceniem się o pomoc coacha, jest pragnienie pełnego użycia skrytego potencjału w celu rozwinięcia kwalifikacji personalnych albo zawodowych. Coach psycholog potrafi też realnie wspomóc nas w podniesieniu komfortu życia, wzmacniając stopień zadowolenia lub ucząc, w jaki sposób redukować niepokoje.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]