Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

Implanty stomatologiczne to doskonały sposób na zastąpienie straconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które straciły jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się też w wypadku znacznych ubytków, a nawet bezzębia. Są one dużo bardziej komfortowe od protez, a o ile właściwie się o nie zatroszczymy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać do końca życia. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z czego wytwarza się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – wytwarzane z tytanu

Na samym początku należy wspomnieć, iż implant zęba to tylko ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, który charakteryzuje się wysoką trwałością. Jego ogromną zaletą jest również to, iż nie koroduje ani reaguje z żadną substancją – jego stosowanie jest zatem w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, przetrwa kilkanaście lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów zębów?

Spektrum materiałów, z których wytwarzane są korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębowe z koroną porcelanową, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a ponadto nie wywołuje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje także stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i ponadto zapobiega uczuleniom. Najbardziej budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane najczęściej w miejsce tylnych zębów.