Hosting SSD dla firm – szybkość ma znaczenie

Jeśli posiadasz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak znaczący dla Twojego biznesu jest poprawnie dobrany hosting? Czym zatem powinien się charakteryzować dobry hosting dla firm?

Hosting – postaw na prędkość i bezpieczeństwo

Hosting internetowy, głównie ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być szybki, bezpieczny, niezawodny i gwarantować wsparcie techniczne. Gdy mówimy o prędkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest istotna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego porzucenia strony, gdy ładuje się ona za długo. Po drugie, szybkość ładowania się strony stanowi jeden z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją obrazów i kodu czy likwidacją niepotrzebnych przekierowań w obrębie strony, nie bez znaczenia dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (VPS, dedykowany, w chmurze, albo współdzielony), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym biznesy powinny szukać usługi hostingowej zapewniającej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Warto wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten czynnik powinien być szczególnie ważny dla sklepów internetowych, bowiem każda godzina niedostępności sklepu może powodować wiele tysięcy strat.

Czym powinien charakteryzować się dobry hosting dla firm?

W przypadku hostingu internetowego nie należy skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe przeważnie charakteryzują się słabą jakością, a raz za razem zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się poza granicami Polski i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych poszukujmy hostingu zapewniającego całodobowe wsparcie techniczne doświadczonego zespołu. Ważne, by reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była także stosunkowo szybka, kontakt z dostawcą łatwy, a cennik hostingu i warunki przedłużenia ważności domeny skonstruowane w przejrzysty sposób. Nie zapominajmy również o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej muszą być zabezpieczone stale uaktualnianym programem antywirusowym, w serwerowni muszą panować właściwe warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie na wypadek wybuchu pożaru), a kopia zapasowa danych powinna być wykonywana cyklicznie.