Doradztwo personalne – postaw na zewnętrznego konsultanta

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą doradztwa personalnego Kraków? Nie wahaj się! Zajrzyj na https://janklusak.pl/oferta/zarzadzanie-projektami-hr/.

Niektóre przedsięwzięcia zaplanowane przez dział Human Resources mogą wykraczać poza możliwości danej firmy. Kłopot staje się wyjątkowo istotny, kiedy jakiś projekt zakłada wiele niewiadomych, a zarazem zahacza o zagadnienie dotychczas obce pracownikom. Istotny dla sprawności poprowadzenia całego procesu jest poziom zaawansowania zamierzenia i, rzecz jasna, umiejętności niezbędna do jego ukończenia. Dlatego w licznych przypadkach nieodzowne staje się wsparcie niezależnych specjalistów, którzy, w zależności od zapotrzebowania, mogą zagwarantować doradztwo w wskazanych stadiach projektu lub podjąć się kierowania całością. W jakich przypadkach przedsiębiorstwa winny zdecydować się na usługi doradztwa personalnego?

Doradztwo personalne – kierowanie określonymi częścią albo całym projektem

Po pomoc oferowaną w ramach doradztwa HR, podmioty sięgają w przeróżnych sytuacjach. Jednym z najistotniejszych aspektów tego rodzaju współpracy jest sprawdzenie poziomu satysfakcji zatrudnionych. Żeby jego rezultaty były wiarygodnei wartościowe przy opracowywaniu strategii, niezbędne jest użycie stosownych procedur gromadzenia informacji i ich właściwa analiza. Ponadto firmy nierzadko zatrudniają konsultanta HR w celu wykonania wszelkiego rodzaju audytów – z reguły odnośnie komunikacji wewnętrznej. Jak już wspomnieliśmy, funkcja konsultanta HR może być różna. Czasem ma on rolę project managera, kierującego całym procesem od początku do końca, innym razem natomiast jest jedynie doradcą merytorycznym, gwarantującym wszechstronne wsparcie w przypadku jakichkolwiek problemów.

Doradztwo personalne – efektywność działań zależy od kwalifikacji konsultanta

Sukces działań rozpoczynanych we współpracy z doradcą HR w największym stopniu zależy od tego, jakie kompetencje posiada wybrany przez przedsiębiorstwo ekspert. Przy zatrudnieniu konsultanta HR należy przyjrzeć się w szczególności jego doświadczeniu. Warto przeanalizować to, z jakimi przedsiębiorstwami dotąd współpracował i, co istotne, jakie zadania dla nich wykonywał.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]